Контактні телефони
Адреса: м. Київ, вул. Ревуцького, 24/4
Мікроскоп

Лікування під мікроскопом

 

У чому принципова відмінність лікування під мікроскопом від «безмікроскопного»?

 

Лікар-мікроскопіст бачить те, що лікує. Стоматологічний мікроскоп дає йому тридцятикратне збільшення, а робочий простір чудово освітлений - джерело світла вмонтоване безпосередньо в інструмент. Лікар не лікує наосліп, покладаючись на свої  відчуття і (іноді) рентгенівський знімок, як відбувається при традиційному лікуванні. Він діє напевно. Якість лікування під мікроскопом - просто вражаюча. Мікроскопіст використовує спеціальні інструменти і працює в межах уражених тканин, не зачіпаючи здорові. Таке дбайливе лікування істотно продовжує життя зуба. Сьогодні вже очевидно, що за мікростоматологією - майбутнє. У США, Японії, країнах Європи лікарі-ендодонтист (фахівці з лікування в каналах) працюють тільки з мікроскопом. Це - стандарт!

 

Лікуємо зуби під мікроскопом.

 

 

У нас все по-чесному!

 

 Ми вибрали ключові особливості правильного підходу до лікування під мікроскопом - кожен наш пацієнт може перевірити їх особисто.

 

Спочатку консультація, потім лікування

 

Лікування під мікроскопом в Мастер Дент завжди починається одразу з консультації! Наші терапевти-мікроскопісти - лікарі високого класу. Вони не тільки експерти в області лікування кореневих каналів (ендодонтії), але ще й відмінні діагности. Найвища кваліфікація, знання алгоритмів лікування, дані томограми дозволяють лікарю точно розпланувати прийом: оцінити обсяг, складність лікування і час, який буде потрібно для його проведення. Використання мікроскопа істотно скорочує терміни роботи. У більшості випадків лікар проводить лікування в каналах за одне відвідування. Вийнятки, безумовно, бувають. Наприклад, не завжди можна стовідсотково точно оцінити ситуацію і гарантувати успішний результат в уже лікованих раніше каналах.

 

Фокус в прикусі

 

Не просто заповнюємо порожнечу в зубному ряду. Відновлюємо функцію! Ортопедична стоматологія в Мастер Дент.

 

Важливий момент, який обов'язково оцінюється і обговорюється на попередній консультації: як саме буде відновлена жувальна  функція зуба. Якщо коронкова частина зруйнована незначно, після лікування в каналах лікар відновить її композитним матеріалом (поставить пломбу). Якщо коронкова частина сильно зруйнована, відновлювати її потрібно буде ортопедичними конструкціями, виготовленими в зуботехнічній лабораторії, - вкладкою або коронкою. Для того щоб правильно підготувати зуб до протезування лікар-мікроскопіст обов'язково запросить на консультацію ортопеда.

Якщо зуб, на жаль, не підлягає лікуванню і його доведеться видалити, лікар розповість пацієнтові про можливі варіанти відновлення. Для цього він проведе експертну раду з необхідними фахівцями, які оцінять можливість установки імплантату, мостовидних конструкцій і т.п.

На попередній консультації лікар також погодить з пацієнтом вартість лікування. Відзначимо, що робота з використанням мікроскопа - робота екстра-класу - коштує дорожче безмікроскопної. Вибір залишається за пацієнтом. Лікар при цьому зобов'язаний розповісти про переваги і перспективи кожного методу лікування.

 

Час у мікроскопа

 

Як саме лікар використовує мікроскоп під час лікування - ось що має найважливіше значення! Він не просто дивиться в нього час від часу. В Мастер Дент лікар дивиться в мікроскоп і лікує під мікроскопом протягом усього прийому (за рідкісним винятком).

 

Положення лікаря

 

 

Лікар не нахиляється до пацієнта, як при традиційному лікуванні. Над головою пацієнта, на відстані приблизно двадцяти п'яти сантиметрів, розташовується лінза мікроскопа, а лікар перебуває позаду, за його головою (іноді збоку). Він дивиться в окуляр мікроскопа. Відзначимо, що на багатьох пацієнтів така віддаленість від лікаря діє заспокійливо. (Є думка, що деякі люди сприймають «стоматологічну близькість» як вторгнення в особистий простір і прагнуть його уникати. В окремих випадках це може навіть стати причиною дентофобії - страху перед стоматологічним лікуванням.)

 

Положення пацієнта

 

Під час лікування пацієнт не сидить, а лежить в зручному кріслі з подушечкою під головою. Дуже незвична для стоматологічного прийому картина, але пацієнти відчувають себе настільки комфортно, що багато хто з них дрімає або навіть  спить.

 

Роль асистента

 

Хороший помічник незамінний в такій складній  і відповідальній справі, як лікування під мікроскопом. Асистент лікаря стежить за процесом, дивлячись в окуляр мікроскопа або на монітор, подає інструменти лікаря, а також спостерігає за станом пацієнта

 

Роббердам або кофердам

     

 

 

Перед початком лікування зуб ізолюється роббердамом - особливою латексною плівкою. Вона повністю захищає порожнину рота від зубного пилу і розчинів, якими обробляються кореневі канали, при цьому пацієнт спокійно ковтає слину. Зуб, в свою чергу, захищений від вологи з порожнини рота. Тільки в умовах ідеальної сухості можна досягти якісного результату - як при роботі в каналах, так і при відновленні коронкової частини зуба.

 

Одноразові інструменти для роботи в каналах

 

Одна з найпоширеніших проблем, з якою стикається лікар-ендодонтист в повсякденній практиці, - зламані в каналах зуба інструменти. Час від часу з інших клінік до нас направляють пацієнтів, для того щоб вилучити ці уламки під мікроскопом. Скажемо чесно, це непросте завдання - навіть для фахівця Мастер Дент.

Інструменти ламаються, якщо використовуються в багаторазовому режимі, піддаються багаторазовій стерилізації в автоклаві. Стандарт Мастер Дент - ніякого вторинного використання. Для кожного пацієнта - новий інструмент для лікування в каналах. Проблема перелому зведена до мінімуму.

 

Томограма під рукою

Повноцінне лікування під мікроскопом можливо в єдиному випадку - якщо лікар в процесі спирається на дані тотографічного дослідження. Томограма у лікаря Мастер Дент завжди під рукою! Особливо це важливо при лікуванні в кореневих каналах.

 

Чи багато стоматологів  лікують під мікроскопом?

 

В Україні (як і в усьому світі) тільки найпрогресивніші стоматологи використовують мікроскопи. Витрати на тривале навчання лікаря, мікроскопи, інструменти - дуже великі. Навіть якщо лікар пройшов навчання - не факт, що він зможе лікувати під мікроскопом (тим більше робити це якісно). Рухи руки при лікуванні під мікроскопом принципово відрізняються від рухів при традиційному лікуванні, майстерність приходить тільки до тих, хто постійно практикується і справді готовий вчитися і терпіти незручності адаптаційного періоду.

 

Досвідчений стоматолог і мікроскоп.

Чи потрібні вони один одному?

Відмінний приклад для скептиків - пломбування каналу.

 

Лікування в каналах традиційним способом

 

Канал зуба - дуже тонкий, його діаметр менше міліметра. Вхід в канал побачити важко, оскільки рука з інструментом закриває від лікаря світло. Велику частину часу йому доводиться працювати фактично наосліп: форму каналу він визначає, покладаючись на тактильні відчуття, інтуїцію і (іноді) рентгенівський знімок. Не дивно, що прогноз успішності такого лікування становить не більше 60%. А результат стає очевидним не скоро - через два роки.

Якщо лікування було успішним, тобто всі канали зуба знайдені, повністю «пройдені», ретельно запломбовані, - зуб продовжить жити. Імовірність того, що в каналах залишилися запалені тканини, дуже висока. Особливо якщо вони нестандартної форми або мають приховані відгалуження. А це означає, що зуб неминуче запалиться знову! І тоді вже він стовідсотковий кандидат на видалення. Розпломбувати канал і пройти його до кінця практично неможливо: твердість пломби вище твердості тканин зуба, і при спробі видалити пломбу бор зіскочить з неї і пошкодить бічну поверхню зуба. (Мова про традиційне лікування, під мікроскопом, такий зуб врятувати можна.)

 

Лікування в каналах під мікроскопом

 

Під мікроскопом лікар бачить канал і його відгалуження, адже при тридцятикратному збільшенні діаметр каналу - три сантиметри. Робочий простір чудово освітлений- джерело світла вмонтоване безпосередньо в інструмент. Лікар бачить, де канал згинається, де закінчується, чи щільно прилягає пломбувальний матеріал до стінок каналу.

Ще одна важлива перевага - малоінвазивність. Лікар без мікроскопа, працюючи наосліп традиційним бором, мимоволі видаляє значну частину здорових тканин. З мікроскопом все змінюється! Лікар отримує можливість працювати тільки в межах уражених тканин. Таке дбайливе лікування істотно продовжує життя зуба. Одним словом, сучасне якісне лікування в каналах зуба просто неможливе без мікроскопа. У США, Японії і країнах Європи лікарі-ендодонтисти (фахівці з лікування в каналах) працюють тільки з мікроскопом. Це - стандарт!

 

 

     

      Бережімо як зіницю ока

      Мікробором лікар працює

      в межах уражених тканин,

      не зачіпаючи здорові.

      Таке дбайливе лікування

      істотно подовжує життя зуба

 

 

 

 

Використовуємо можливості мікроскопа

Діагностуємо і лікуємо карієс, в тому числі на ранніх стадіях розвитку, непомітний при звичайному візуальному огляді. При установці пломби максимально зберігаємо здорову тканину зуба - спеціальні інструменти дозволяють робити мікропломби.

 

Проводимо лікування в каналах, в тому числі переліковування - порятунок «безнадійних», рекомендованих до видалення зубів. Діагностуємо мікротріщини, гарантуємо що не пропустимо нещільно прилеглі ділянки старих пломб і погано встановлені коронки (потенційні джерела запалення), лікуємо кісти і гранульоми.

Записаться на прием
Желаемая дата и время: