Контактні телефони
Адреса: м. Київ, вул. Ревуцького, 24/4
Протезування зубів

  

 

 

Протезування зубів в стоматології Мастер Дент

 

Зубна коронка є незнімним протезом, який заміщає видиму частину зруйнованого зуба або, як її ще називають, «коронкову».

За зовнішнім виглядом коронка нагадує порожнистий «ковпачок», який виготовляється зубним техніком у лабораторії і надівається на пошкоджений зуб, де фіксується на корінь.

Якщо зуб відсутній повністю, то коронку можна закріпити на зубний імплантат або на сусідні зуби.

Найчастіше питання про коронки піднімається в разі значного пошкодження зуба (більше 70%), коли інші способи реставрації, такі як пломбування або мікропротезування вкладкою, неефективні.

Ні пломба, ні вкладка не зможуть перерозподілити відповідним чином навантаження,що надходить при жуванні на пошкоджений зуб , що загрожує розколом від надлишкового тиску і, відповідно, неминучим видаленням зуба.

Вибираючи між пломбою, вкладкою і коронкою, лікар завжди звертає увагу на індивідуальні показання і обов'язково керується даними діагностики.

 

Як встановлюють зубну коронку?

 

Установка коронки йде в кілька етапів. Спочатку лікар оглядає зуб і робить рентгенологічну діагностику. При необхідності проводить лікування, як правило, це вичищення каріозних порожнин, пломбування каналів і видалення нерва.

У разі установки мостовидного протеза, обточені під коронки здорові зуби також часто депульпують (прибирають нерв). Деякі стоматологи допускають установку опорної коронки на живий зуб при хорошому його стані, але, в основному, щоб уникнути ризиків нерв, все ж, краще видаляти.

При незначних руйнування зуба стінки просто обточуються. При великих руйнування, коли верхня частина зуба відсутня повністю, пацієнту встановлюють металеву або керамічну зубну вкладку, яка в подальшому буде забезпечувати надійну фіксацію коронки. Ще зовсім недавно при наявності подібних руйнувань зуба встановлювати не вкладку, а штифт. Однак сьогодні така методика визнана застарілою і майже не використовується, тому як може викликати ускладнення, аж до втрати зуба.

З підготовленого таким чином зуба знімають зліпки, по яких і буде виготовлена ​​коронка в зуботехнічній лабораторії. Виготовлення коронки, в залежності від складності та обсягу робіт, займає від 3-5 днів до двох тижнів. На цей час встановлюється тимчасова коронка.

Після примірки і, якщо необхідно, підгонки готового виробу стоматолог остаточно встановлює коронку в ротову порожнину пацієнта, саджаючи її на спеціальний стоматологічний цемент.

 

Якими бувають зубні коронки?

 

Залежно від того, з якого матеріалу виготовлена ​​коронка, її можна віднести до одного з наступних видів: металокерамічна, цільнокерамічна (безметалева). Вибираючи той чи інший вид коронки, слід відштовхуватися від індивідуальних клінічних показань кожного пацієнта, його побажань, естетичних очікувань і, само собою, вартості такої коронки.

 

Металокерамічні коронки

 

Металокерамічні коронки поєднують в собі усереднений варіант, задовольняючи вимогам надійності та естетики, а також, перебуваючи приблизно в центрі цінового діапазону. Внутрішня невидима частина такої конструкції відливається з металу, тоді як зовнішня, яка видима, виконується з кераміки, яка за кольором і фактурою може дуже якісно імітувати натуральну зубну емаль.

У металокераміки є свої недоліки - просвічування каркаса або його проступания при убуванні ясна. Однак, використання новітніх матеріалів, таких як діоксид цирконію (метал білого кольору), може вирішити і цю проблему.

Коронки на основі діоксиду цирконію мають міцність порівнянної з металокерамікою і високою світлопропускною здатністю і естетикою як у суцільнокерамічних коронок.

 

Керамічні коронки

 

 

Одними з найдорожчих, але при цьому максимально естетичних по праву визнані керамічні коронки. У кераміки є дві незаперечні переваги:

· З її допомогою можливо створювати конструкції ,які не відрізнити за кольором і прозорістю від натуральних зубів;

· Біосумісність кераміки як матеріалу.

Таким чином, за відсутністю будь-яких домішок металу, ці коронки абсолютно не схильні до окислення і є найкращим варіантом для установки в зоні посмішки.

На жаль, відсутність в конструкції металу, має і недолік - це знижена, у порівнянні з металокерамічними коронками, міцність, що робить їх не завжди прийнятними для протезування в жувальному відділі.

 

Пластмасові коронки

Пластмасові коронки, якщо не думати про них, як про дешеву заміну постійних зубних протезів, ідеальні для установки на імпланти на час їх приживлення. Також встановлюються на обточені зуби, щоб запобігти їх контакт з руйнівним середовищем, на час, поки в лабораторії виготовляють постійну ортопедичну конструкцію.

 

Коронки на імплантатах.

Говорячи про коронки, що встановлюються на імпланти, важливо визначитися із зоною, де вони будуть перебувати. Якщо мова йде про зону посмішки, то перевагу слід віддати коронкам з безметалловой кераміки з керамічним абатментом.

У зоні жувальних зубів, де естетичних якостей відводиться другорядна роль, цілком прийнятними можуть бути коронки з металокераміки.

  

Як потрапити в колір?

 

Сьогодні стало можливим виготовлення ортопедичних конструкцій за зовнішнім виглядом абсолютно не відрізняються від справжніх зубів. Зрозуміло, це твердження вірне лише по відношенню до протезів з кераміки, металокераміки і пластмаси. Кераміка і пластмаса бездоганно імітують як колір, так і прозорість натуральної зубної емалі.

Колір емалі для коронок підбирається за шкалою Віта, яка містить більшість існуючих натуральних відтінків зубів, які тільки бувають. З металокерамікою точне попадання в колір може забезпечити тільки каркас з діоксиду цирконію, так як традиційний металевий каркас може просвічувати крізь керамічне напилення, спотворюючи колір.

 

Які зубні коронки кращі?

 

Рішення про вибір розумно приймати тільки після консультації з лікарем. Стоматологи Мастер Дент розкажуть Вам про всі доступні сьогодні в нашій клініці варіантах протезування.

Якщо говорити про переваги  матеріалів для протезування, то пальму першості слід віддати коронкам з безметалловой кераміки: як цільнокерамічних, так і на каркасі з діоксиду цирконію. Вони чудово виглядають, оскільки без будь-яких похибок відтворюють колір, фактуру і прозорість справжньою зубної емалі, а їх запасу міцності цілком достатньо, щоб витримувати жувальне навантаження нарівні з рідними зубами.

 

 

Стоматологія Мастер Дент пропонує Вам найкращі методи лікування зубів та надання їм привабливого здорового виду! Ми завжди готові дивувати Вас високими характеристиками індивідуального обслуговування, багатим спектром першокласних послуг, та лояльною ціновою політикою!
Чекаємо Вас, щоб допомогти на найвищому рівні!

 

 

 

Ціни на ортопедичний прийом:

 

Метало-керамічна коронка         

      2000 гривень
Коронка метало-керамічна на імплантаті     від 4800-6700гривень
Безметалева коронка на основі оксиду цирконію                                                    від 7000-14000гривень
Вінір керамічний      8000 гривень
Повний знімний протез         від 3500-4900 гривень
Знімний протез з термопластичних мас  від 4200-4950гривень
Частковий знімний протез      від 2500-3950 гривень

 

Записаться на прием
Желаемая дата и время: